جاذبه های کرواسی

جاذبه های کرواسی


یکی از زیباترین کشورهای جنوب اروپا کشور کرواسی است که با آب و هوای مدیترانه ای و طبیعت بکرش یکی از بهترین مقاصد گردشگری ست. کرواسی در مجاورت دریای آدریاتیک قرار دارد و با باغ های زیتون، درختان انگور و جاذبه های تاریخی اش شناخته شده است. در کرواسی می توانید قلعه های تاریخی را ببینید، موج سواری کنید، اسکی و غواصی را تجربه کنید، روی دیوار دوبروونیک قدم بزنید و خلاصه سفر لذت بخشی را تجربه کنید.

 دیوارهای شهر دوربروونیک

دیوارهای قرون وسطایی شهر قدیمی دوبروونیک در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند. وقتی روی این دیوارها قدم می زنید منظره بی نظیری از خانه های قدیمی و دریای آدریاتیک را می بینید. 

پارک ملی دریاچه های پلیتویک

پارک ملی دریاچه های پلیتویک نیزدر فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این پارک ملی یا چنگل های زیبا، ابشارهای دیدنی و دریاچه های بی نظیرش یکی از زیباترین مکان هایی است که می توانید در عمر خود ببینید. برای اینکه اوج زیبایی این پارک را ببینید می توانید در بهار یا پاییز به دیدن آن بروید.

ساحل دالماسی

این ساحل بی نظیر صدها مایل امتداد دارد و با عبور از آن می توانید شهرهای زیبا و کوچک ساحلی و معماری قرون وسطایی را تماشا کنید. مجموعه جزایر زیادی در این منطقه قرار دارند که جزایر ویس یکی از زیباترین آن ها هستند. مجموعه جزایر ویس رستوران های شیک و خوبی دارند که به سبکی شبیه ونیز ساخته شده اند 

پارک ملی کورناتی

پارک ملی کورناتی دربرگیرنده بیش از 80 جزیره است که بیشتر آن ها سنگی و خشتی هستند. این جزایر خاک مناسبی برای کشاورزی ندارند و به همین خاطر نیز در بیشتر آن ها کسی زندگی نمی کند. اما ماهیگیران کلبه هایی در آن ها ساخته اند و امروزه نیز در برخی از آن ها رستوران های توریستی خوبی وجود دارد. بهتر است یک قایق شخصی اجاره کنید و در این پارک ملی گشت و گذاری یک روزه داشته باشید و جزایر زیبای آن را خودتان ببینید.

روینچ

شهر ساحلی روینچ پر از خانه های رنگارنگ است. این شهر علاوه بر ساحلش موزه طبیعی باتانا را نیز در خود دارد. باتانا نوعی قایق چوبی محلی است که مختص این منطقه است. 

هوار

هوار نیز یکی از بهترین جزایر ساحل دالماسی است. هوار مملو از هتل ها و رستوران های بی نظیر است. یک قلعه تاریخی بزرگ و یک بندرماهیگیری، کلیسایی مربوط به قرن 16 و میدان عظیم هوار بخشی از جاذبه های این جزیره هستند. البته سواحل و تفریحات آبی را نیز فراموش نکنید.

پارک ملی جزیره ملیت

این پارک ملی در منطقه دالماسی قرار دارد و دو دریای شور را به هم متصل می کند. در پارک ملی جزیره ملیت می توانید در میان جنگل ها دوچرخه سواری کنید یا درد ساحل پیاده روی کنید.  صومعه بندیکتی نیز در این مطقه قرار دارد. 

ساحل برلا

ساحل برلا یکی از زیباترین سواحل کرواسی است که به خاطر آب های زلال، مناظر باشکوه و صخره های زیبایش در سال 1968 به عنوان قهرمان آدریاتیک شناخته شد. 

کاخ دیوکلتیان در اسپلیت

اسپلیت دومین شهر بزرگ کرواسی است و تاریخی پرحادثه دارد. کاخ دیوکلتیان محل زندگی یکی از امپراطورهای رم به همین نام بوده و در ساخت آن از سبک معماری رومی بهره گرفته شده است. این کاخ مانند سایر کاخ هایی با معماری رومی دارای دیوارهای ستبریست که یک حیاط بزرگ را در بر می گیرند. در اسپیلت می تواند جاذبه های دیگری مانند کلیسای جامع سنت دومینوس را ببینید و از بالای برج آن نظره گر مناظر شهر باشید.

ساحل زلانتی رات

زلانتی رات به معنای شاخ طلایی است. در اطراف این ساحل پر از جنگل های کاج است و می توانید هم در این جنگل ها قدم بزنید و هم در سواحل روی شن ها استراحت کنید. ورزش های آبی و جلوه ی زیبای اقیانوس نیز بخشی از زیبایی های این ساحل است.

جزیره پوویا

شهر پوویا دربرگیرنده تمدن باسیلیکایی و بقایای کشتی های رومی است که از قرن پنجم میلادی به جا مانده اند. این شهر لنگرگاه کشتی ها و قایق هاست و خانه های قدیمی زیبایی دارد که با همان بافت سنتی خود پابرجا هستند. اگر به دیدن مناطق سنتی و باستانی علاقه دارید می توانید این جزیره را در خط شمالی جزیره براک ببینید.