جاذبه های شهر مسقط در کشور عمان

جاذبه های شهر مسقط در کشور عمان

با حمله ی امپراتوری روم به کشور یونان، فرهنگ و آداب و رسوم این کشور دچار تغییر و تحولاتی شد.

قصد داریم تا در ادامه ی این مقاله، به آداب و فرهنگ و سنت های رایج این کشور متمدن بپردازیم. اگر علاقه مند هستید که بیشتر در این زمینه بدانید، با ما همراه باشید و خواندن ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

حضور در رستوران ها

مردم یونان علاقه ی زیادی به کافه ها و رستوران ها دارند .بهترین زمان برای صرف اوقات خوش در رستوران های کشور یونان، فصل بهار و تابستان است. آن ها اوقات فراغت خود را با نوشیدن  قهوه و یا  صحبت در کافه ها و رستوران های اطراف ساحل سپری میکنند.

 یکی از عادت های رایج یونانی ها این است که با صدای بلند و رسا با طرف مقابل خود صحبت می کنند و همچنین به برقراری ارتباط های اجتماعی علاقه مند هستند. این آداب اجتماعی از ترک های عثمانی به کشور یونان انتقال پیدا کرده است.


اصالت خانواده

فرهنگ کشور های غربی، یونان را تحت تاثیر قرار داده است. از آن جایی که  بنیان خانواده ارزش زیادی برای مردم یونان  دارد، رفتار خود را به صحیح ترین شکل ممکن تغییر داده اند.

برگزاری بازارهای هفتگی در یونان:

در شهرهای مختلف کشور یونان، بازارهایی وجود دارد که در روزهای مختلف هفته برگزار می شوند. تمام اقلام ضروری مردم در این بازار ها به فروش می رسند و آن ها می توانند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند.


توجه ویژه ی یونانی ها به کودکان

مردم این کشور، علاقه ی خاصی به کودکان دارند و با عشق و علاقه ای خاص با آن ها برخورد می کنند.

 سفر کردن به صورت هفتگی، فصلی و سالیانه:

مردم یونان ترجیح می دهند که در روزهای آخر هفته، به سواحل سفر کنند. اگر فرصت بیشتری در اختیار آن ها باشد، حتما از روستا ها و طبیعت بکر و بی نظیر موجود در آن ها دیدن می کنند.

جالب است بدانید که در فصل تابستان، بیشتر مردم در سفر به سر می برند. چون کشور یونان در طول ماه آگوست به صورت سراسری تعطیل می باشد.

عده ای از مردم ترجیح می دهند که تعطیلات را در کشور خودشان سپری کنند. اما بعضی دیگر نیز برای بازدید از جاذبه های  مختلف، رهسپار سایر کشور ها می شوند.

دین و مذهب:

کلیساهای مختلفی در کشور یونان وجود دارد که همین امر، نشان دهنده ی اعتقاد مردمان این کشور به مذهب است.

لازم به ذکر است که مردم یونان از گذشته های دور، ارزش زیادی برای کلیساها قائل هستند و در آن ها حضور پیدا می کنند.


زندگی با حیوانات خانگی در یونان:

یونانی ها، علاقه ی زیادی به سگ و گربه دارند. برای همین بعضی از آن ها ترجیح می دهند که یک حیوان خانگی در کنار خود داشته باشند. این اتفاق به دلیل  بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار تنهایی در این کشور می باشد.

اگر به یونان سفر کنید، متوجه می شوید که فروشگاه های مختلفی در این کشور وجود دارند که اقدام به فروش حیوانات خانگی می کنند.

خرسندی از تعریف و  تمجید:

اگر می خواهید که مردم یونان حس خوبی نسبت به شما داشته باشند و به راحتی با هم ارتباط برقرار کنید،  بهتر است که از فرهنگ و آداب رسوم آن ها تعریف و تمجید کنید. چون آن ها ارزش زیادی برای آداب و رسوم خود قائل هستند.

مصرف سیگار در یونان:

مردم یونان و به خصوص بانوان، به مقدار زیادی از سیگار استفاده می کنند. تا جایی که این کار به یکی از عادت های روزانه ی آن ها تبدیل شده است.

شروع مصرف سیگار از سن پایین باعث شده است که کشور یونان، درصد زیادی از سیگاری های قاره ی اروپا را در خودش جای دهد.


 رانندگی در کشور یونان:

رعایت نکردن قوانین رانندگی و انجام تخلفات متعدد، باعث شده است که یونان فرهنگ پایینی در میان سایر کشور ها داشته باشد.