جاذبه های شهر گرانادا در اسپانیا

جاذبه های شهر گرانادا در اسپانیا

گرانادا داری یکی از جذاب ترین تاریخ و فرهنگ می باشد که در کشور اسپانیا واقع شده است. اکنون می خواهیم شما را با برخی از جاذبه های این شهر زیبا آشنا سازیم: 


قلعه الحمرا (Alhambra)

یکی از باشکوه ترین بناهای تاریخی اسلامی در جهان که ستاره اصلی جاذبه های شهر گرانادا می باشد و در منطقه ی اندلس واقع شده است. سبک معماری آن از سبک معماری شما آفریقا گرفته شده است. این قلعه به دلیل رنگ سرخ دیوار هایش به این نام شهرت دارد. این قصر تاریخ که بیت سال های ۱۲۴۸ تا۱۳۵۴ ساخته است، دارای سه بخش اصلی می باشد: قصر سلطنتی، باغهای پلکانی و قلعه، قصر سلطنتی هم خود به بخش های بارگاه، شبستان و حرمسرا تقسیم می گردد. این قصر شامل دو حیاط مستطیل شکل عمود بر هم می باشد که هر یک به ردیف هایی از ورودیه ها و سرسراها و اتاق ها منتهی می شوند.


باغ های کارمن دلوس مارتیرز (Carmen de los Martires Gardens)

این باغ ها در بالای تپه ی نزدیک به کاخ الحمرا قرار دارند. تایم منطقه یکی از سرسبز ترین نقاط شهر می باشد که دارای تخت گا ها، حوضچه های کوچک و راه رو های پوشیده از برگ می باشد.یک برج افسانه ای در وسط این باغ وجود دارد و بالا رقتن از پله های آن به همراه تماشای باغ های کارمن دروس مارتیزر می تواند منظره ی بسیار رمانتیک و زیبا برای شما فراهم آورد. 


ژنرالیف (Generalife)

این مکان در نزدیکی کاخ الحمرا قرار دارد و به عنوان بهشت هنرمندان شناخته شده است. در گذشته این منطقه به عنوان قصر پادشاهان مغاربه استفاده می گردید. سبک معماری این بنا، ایرانی می باشد. وجود فضای سبز و درختان متقارن، فواره، استخرها و جویبار ها با سبک معماری شمال آفریقا، زیبایی چشم نوازی به این مکان بخشیده است؛ به گونه ای که هر بیننده ای، معماری آن را تحسین می نماید. 


کلیسای جامع گرانادا  Cathedral))

این کلیسا که بزرگترین کلیسای شهر می باشد در مرکز شهر قدیمی گرانادا بنا شده است. سبک های معماری این بنا شمال گوتیک، رنسانس و باروک می باشد. اغلب مسیحیان از سراسر دنیا برای عبادت به این کلیسا می آیند. این کلیسا، در سال های پیش از میلاد مسیح، محلی برای آموزش دین و مذهب بود. ساخت کلیسای جامع گرانادا بیش از ۱۸۰ سال به طول انجامید و هنوز هم در حال تکمیل است. مردم هر ساله برای تزیین این کلیسا، زیور آلات زیادی را به آن می بخشند. 


کاخ چارلز پنجم (Charles V Palace)

این بنا در بین سال های ۱۵۲۷ تا ۱۹۳۷ میلادی ساخته شده است. هدف از ساخت کاخ چارلز پنجم در آن زمان، ایجاد رژیم محکم در کنار کاخ الحمرا بود. سبک معماری این کاخ بسیار شبیه سبک معماری قصر الحمرا می باشد. در ضلع شرقی این کاخ می توان کلیسای سانتا ماریا را مشاهده نمود. طرح اولیه این بنا شامل یک بنای مربعی شکل با حیاطی دایره ای شکل است که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. طرح اولیه به گونه است که اگر شما کاخ را از بالا بنگرید یک مربع وسیع خواهید دید که حیاطی دایره ای شکل در خود جای داده است.