جاذبه های گردشگری سریلانکا

جاذبه های گردشگری سریلانکا

سریلانکا جزیره ای در اقیانوس هند می باشد که در جنوب کشور هند و قاره ی آسیا واقع شده است. این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که اکنون به معرفی برخی از آن ها می پردازیم: 


صخره Sigiriya

قلعه ای صخره ای که پادشاه کاساپای اول آن را در طی سال های ۹۵ تا ۴۷۷ میلادی بنا کرده است. این قلعه که از یک صخره ی طبیعی است، از اصلی ترین و برترین جاذبه های این کشور تلقی می شود و یک مکانی روحانی و معنوی به شمار می رود. باغ ها، خندق های کوچک و بزرگ، دیوار های بلند و نقاشی های بی نظیر فرسکو از زیبایی های این قلعه می باشد. 


معبد غاری دامبولا 

به این مکان، معبد طلایی دامبولا  نیز گفته می شود. این معبد تاریخی در قرن سوم میلادی تاسیس شد و مقر اصلی بوداییان به شمار رفت. نقاشی های پیچیده و تاریخی در ۵ غار معبد دامبولا و وجود ۱۵۷ مجسمه بزرگ و کوچک، این مکان را به شدت دیدنی و جذاب ساخته است. 


شهر باستانی Anuradhapura

در قرن ۴ پیش از میلاد شهری به نام Anuradhapura بنا شد. این شهر قدیمی ترین پایتخت کشور سریلانکا می باشد. درختان Bo از جاذبه های ترسناک این شهر باستانی است. 


پرورشگاه فیل Anaradhapura

سازمان حیات وحش این کشور در سال ۱۹۵۷ میلادی، پرورشگاهی را برای گردش فیل ها تاسیس نمود. امروزه در این پرورشگاه، حدود ۳۰۰۰ فیل مشغول به زندگی و تربیت هستند. این تعداد فیل در هیچ یک از پرورشگاه های جهان پیدا نمی شود. تماشای این فیل ها و کار های با نمک آن ها، لحظات هیجان انگیزی را به ارمغان می آورد. 


Nuwara Eliya

این شهر که به دلیل شباهت معماری آن با معماری انگلیس به انگلیس کوچک معروف شده است، دارای Haggala Botanical و دشت های زیبای Hortons با کوه هایی به ارتفاع ۸۰۰ متر می باشد. آب و هوای این شهر با تمامی نقاط کشور سریلانکا تفاوت دارد. 


 Polonnaruwa

این شهر که قدمت آن به قرن ۱۲ بعد از میلاد باز می گردد، یک نمونه ی بارز از معماری مخصوص کشور سریلانکا می باشد. این منطقه دومین پایتخت این کشور است و مقبره های یونانی زیادی در آن به چشم می خورد. 


شهر روحانی کندی

آخرین پایتخت پادشاهان سینحالا، محلی روحانی برای بوداییان بود که به نام Senkadagalapura معروف است. پادشاهان سینحالا،  به مدت ۲۵۰۰ سال باعث پیشرفت و گسترش فرهنگی به نام Dinahala در این کشور شدند‌. 


پارک ملی یالا

دومین پارک ملی کشور سریلانکا که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می نماید. انواع مختلفی از حیوانات وحشی مانند بوفالوها، پلنگ ها، میمون ها، کروکودیل ها، خرس ها و گراز های وحشی، گذراندن اوقات فراغت در این پارک را کمی خطرناک و البته هیجان انگیز کرده است. این پارک برای کسانی که به ماجراجویی، علاقه مند می باشند، بسیار مناسب است. 


باغ گیاه شناسی Peradeniya

یکی از سرمایه های ملی این کشور، باغ گیاه شناسی Peradeniya می باشد. به علت وجود بیش از ۳۰۰ نوع از گل های ارکیده، درختان نخل، گیاهان دارویی و ادویه جات، این باغ برای مطالعات گیاه شناسی و برای آشنایی با گیاهان مختلف بسیار مناسب می باشد. همچنین عکاسی در این باغ، منظره های چشم گیری را به ثبت خواهد رساند.