جاذبه های تانزانیا

جاذبه های تانزانیا

تانزانیا کشوری با جاذبه های بسیار است که دارای سواحل زیبا، حیات وحش غنی، دشت ها و علفزار ها و آب های فیروزه ای رنگ می باشد که باعث جذب شدن تعداد بی شماری از گردشگران در هر سال می شود. اکنون می خواهیم به معرفی چند مکان گردشگری بی نظیر در این کشور بپردازیم: 


دریاچه مانایارا 

این دریاچه که در پارک ملی مانایارا واقع شده است دارای انواع گوناگونی از پرندگان کمیاب، اسب های آبی، گورخر و هزاران فلامینگو می باشد. تماشای این حیوانات در کنار قایق رانی از جاذبه های این دریاچه می باشند. 


ساحل ماتما 

ساحلی خلوت در دریاچه مالاوی و در کوهپایه های کوه لیوینگ استون که برای علاقه مندان به شنا، مکان بسیار خوبی است. در نزدیکی این ساحل، آبشار های کوچک و بزرگی وجود دارند که بعد از مدتی کوه نوردی می توان به آن ها رسید. 


پنج بزرگ 

یکی از پارک های ملی کشور که می توان در آن از تماشای حیواناتی همچون شیر، فیل، بوفالو و کرگدن لذت برد. 


جزیره زندان 

مکانی بسیار دیدنی در زنگبار که لاک پشت های بزرگی به نام آلدابرا در آن زندگی می کنند. تماشای این لاک پشت ها که برخی از آن ها بیش از صد سال سن دارند، طاووس های رنگارنگ و پروانه های بزرگ از جاذبه های این منطقه می باشد. کوه مرو 

پنجمین کوه بزرگ قاره آفریقا و دومین کوه مرتفع کشور تانزانیا که در پارک ملی آروشا واقع شده و جنگل های انبوه، میمون ها و پلنگ های وحشی در اطراف آن مشاهده می شوند. 


خانه عجایب 

این خانه یا کاخ عجایب دارای درب هایی بسیار بزرگ هستند که برخی از آن ها لقب بزرگترین درب های آفریقا را کسب کرده اند. این مکان همچنین دارای نمایی رو به اسکله است که منظره ی زیبایی را برای هر بیننده ای به ارمغان می آورد. با سفر به این مکان دیدنی، می توانید از موزه ملی تاریخ بازدید نمایید و با فرهنگ این کشور آشنا شوید. 


استخر اسب آبی  سرنگتی 

شکار ماهی های کپور توسط اسب های آبی در گل، منظره ای بی نظیر در این استخر ایجاد می کند که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. 


مرکز میراث فرهنگی آروشا 

محل زندگی بیش از ۱۰۰ قبیله که هنر و میراث مدرن و تاریخی تانزانیا را به نمایش می گذارد. کتاب های دست نویس، سنگ نوشته ها، جواهرات بومی، لباس های محلی، خرید انواع سوغاتی و ... از جاذبه های مرکز میراث فرهنگی آروشا می باشد. 


جنگل جوزانی 

منطقه ای ۲۰۰۰ هکتاری شمال جنگل، مرداب نمکی و باتلاق بزرگ که گونه نادر میمون کولوبوس قرمز در جنگل آن زندگی می نماید. میمون های سیکس (sykes monkeys)، گالاگوس و ... از دیگر حیواناتی هستند که در این جنگل به چشم می خورند. 


قلعه قدیمی زنگبار 

قدیمی ترین بنای شهر زنگبار با دیوارهای نارنجی کم رنگ که توسط اعراب عمانی در سال ۱۶۹۸ ساخته شده است.


جزیره مافیا 

مکانی در میان یک پارک آبی محافظت شده که شامل جاذبه هایی همچون غواصی، اسکی روی آب، نمایشگاهی از مرجان ها و ماهی های مرجانی و وجود یکی از نادر ترین گونه های لاک پشت به نام لاک پشت سبز می باشد. 


دهانه آتشفشان انگورونگورو 

با قدمتی بیش از ۳ میلیون سال، بزرگترین دهانه آتشفشان دست نخورده جهان می باشد. وجود هزاران گونه از حیوانات وحشی در دامنه های این دهانه، پرنده نگری، وجود چشم اندازهای طبیعی، نزدیکی با مکانی باستانی به نام گلوگاه، از جاذبه های این منطقه می باشد.